Alex C.

Style

Lokalizacja

  • Aberdeen

O artyście

Pochodzę z byłego ZSRR. Zajawkę na rysunek złapałem od mojego dziadka, absolwenta Instytutu Malarstwa, Rzeźby i Architektury im. Ilii Repina w Petersburgu. W Polsce mieszkam od 1994 roku. W tamtym czasie, mając lat czternaście/piętnaście, z kilkoma kolegami zmontowaliśmy ekipę by bombardować szare otoczenie farbami w puszce.

W '98 zrobiłem sobie pierwszy tatuaż w studio w Warszawie, dostrzegłem duże podobieństwo miedzy graffiti i tatuażem. Odkryłem nowa pasję! Nie było wtedy łatwo o rzetelne i fachowe porady, a sprzęt kosztował fortunę. Mimo to nie poddawałem się: rysowałem, czytałem, zbierałem informacje. Pewnego dnia kupiłem maszynki. Najpierw tatuowałem w domu. Po jakimś czasie wyjechałem do Kolonii w Niemczech. Dało mi to możliwość eksperymentowania i opanowania podstaw tatuażu, ale jako samouk nadal czułem pewne braki wiedzy. Postanowiłem znaleźć kogoś, kto będzie w stanie to zmienić. W tym celu przyjechałem do Krakowa. Poprosiłem o pomoc Robsona, tak zaprzyjaźniliśmy się.

W TattooFamilii poznałem inspirujących tatuatorów, zasięgnąłem informacji z pierwszej ręki, nauczyłem się ciekawych i przydatnych sztuczek. Po jakimś czasie zaczęliśmy współpracować. Od tamtej pory trochę się zmieniło: Tattoofamilia przeniosła się do nowego studia na ul. Siennej 3/3, do jej szeregów dołączyło kilku utalentowanych młodych artystów. Współpraca z Robsonem i TattooFamilią daje mi możliwość ciągłego rozwoju jako tatuatora, pozwala na pozostanie niezależnym na drodze poszukiwań własnego stylu i kreatywności.

Strona WWW